Bosco Hotel Boutique
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Barnvänligt Barnsängar |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Bosco Hotel Boutique Cusco ligger i Cuscos centrum och i närheten av Vissionar, cirka 6 minuter bort till fots. Hotellet har Wi Fi i hela boendet.
Detta hotell ligger ca 5 km från flygplatsen Alejandro Velasco Astete internationella och inom 1 km från kulturella sevärdheter som Museo de Vida Monástica. Gästerna kan besöka Santa Catalina kloster en kort bit från boendet. Cirka 14 minuter till fots från Bosco Hotel Boutique hittar gästerna Wiñay Wayna. Busshållplatsen Teatro är belägen inom några kvarter från det här hotellet.
Vissa badrum har även en separat toalett och en dusch samt bekvämligheter som hårtorkar och handdukar.
Bosco Hotel Boutique erbjuder en daglig frukostbuffé. Du kan promenera 5 minuter till SanCris Restobar Mirador eller äta på Inka Burger, som ligger mindre än 300 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Cusco Main Square450 m
- Central Market850 m
- Museo de Arte Contemporáneo359 km
- Centro Historico De Cusco252 km
- Wiñay Wayna407 km
- Salcantay236 km
- Katedralen i Cusco339 km
- Plaza de Armas220 km
- Religious Art Museum600 m
- Central bus station2,9 km
- Flygplatser
- Alejandro Velasco Astete internationella flygplats8 km
- Tågstationer
- San Pedro Train Station900 m
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Bagageförvaring
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
Service
- Rumsservice
- Hushållning
- Tvätt
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Terrass
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Radio väckarklocka
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från Bosco Hotel Boutique?
Det tar 20 minuter till fots att komma från Bosco Hotel Boutique till centrum. - ✈
Hur långt är Alejandro Velasco Astete internationella från Bosco Hotel Boutique?
Det är 5 km mellan Alejandro Velasco Astete internationella flygplats och Bosco Hotel Boutique. - ❓
Ingår frukost i priset på Bosco Hotel Boutique?
Ja, frukostbuffé ingår i vissa av erbjudandena på Bosco Hotel Boutique. Se till att bekräfta denna information med detta boende. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet?
Gästerna på hotellet måste checka ut vid 10:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta hotell är 55$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på Bosco Hotel Boutique?
Gästerna på Bosco Hotel Boutique kan betala med American Express, Mastercard och Visa samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Bosco Hotel Boutique?
På Bosco Hotel Boutique kan gästerna välja mellan Deluxe Tvåbäddsrum, Deluxe Trebäddsrum och Superior Dubbelrum. - 📧
Tillhandahåller Bosco Hotel Boutique en internetanslutning?
Ja, Bosco Hotel Boutique erbjuder Wi Fi i hela boendet.